Rodzaje popularnych materiałów opałowych

Rodzaje popularnych materiałów opałowych

Eko-groszek
Ekogroszek to uszlachetniony produkt węglowy o granulacji ziaren mieszczącej się w przedziale 5-25 mm, dzięki czemu ekogroszek może być stosowany zarówno w kotłach retortowych, jak również w innych typach kotłów wyposażonych w automatyczny podajnik paliwa.

Groszek
Groszek jest większy od ekogroszku. Ma zwykle wielkość wahającą się między 8, a 30 mm. Oprócz tego warto także wspomnieć, że groszek jest nieco mniej ekologiczny od ekogroszku.

Kostka
Kostka podobnie jak orzech, należy do grupy węgli grubych. Oferowana  przez nas kostka charakteryzuje się wysoką kalorycznością i niską zawartością siarki, dzięki czemu mniej zanieczyszcza środowisko naturalne podczas spalania.

Orzech
Orzech to węgiel o wymiarach ziarna (odpowiednio) 40-80 mm. Orzech to najczęściej wykorzystywany i najbardziej uniwersalny w Polsce węgiel przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń za pomocą wszelkiego rodzaju pieców.

Miał (w chwili obecnej nie prowadzimy sprzedaży asortymentów miałowych)
Miał węglowy to węgiel o grubości 0-20 mm, 0-25 mm. Miał węglowy ma bardzo dobrą kaloryczność (jego wartość opałowa to 22-24 tys.kJ/kg).

Pellet- najbardziej ekologiczny opał.Powstaje ze sprasowanej trociny, która powstaje podczas prac tartacznych, oraz innych działań związanych z obróbką produktów drzewnych. Podczas jego spalania emisja substancji smolistych jest niska.

Comments are closed.