Groszek a ekogroszek

Groszek a ekogroszek

Ekogroszek i groszek to materiały opałowe bardzo do siebie podobne, i z tego powodu często ze sobą mylone. Bardzo często stosowane są te dwie nazwy wymiennie do tego samego opału. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że są to dwa różne materiały grzewcze, które różnią się od siebie takimi cechami jak wielkość oraz właściwości.

Przede wszystkim, co widać na pierwszy rzut oka, zasadniczą różnicą jest wielkość. Groszek jest większy od ekogroszku. Ma zwykle od 5, do 25 mm, podczas gdy wielkość tego drugiego waha się między 8, a 30 mm. Oprócz tego warto także wspomnieć, że ekogroszek jest nieco bardziej ekologiczny, o czym także świadczy jego nazwa.

Ekogroszek wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (poniżej 0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Na skutek tego podczas spalania wytwarzane są również niewielkie ilości tlenków siarki a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Niewątpliwe zalety ekogroszku mają wpływ na wyższą cenę w stosunku do groszku.

Wszystkim klientom z Łomży oraz powiatu łomżyńskiego oferujemy konkurencyjne ceny na zakup groszku i ekogroszku.
Zapraszamy na naszego składu w Modzelach Skudosze. Skład znajduje się 18km od Łomży, 11km od Zambrowa i 4km od miejscowości Wygoda.

Comments are closed.